Size yakın 1001 çeşit ilan ve fırsatlar.
Ana Sayfam Yap    Sık Kullanılanlara Ekle    Yazdır    Yardım Menüsü  1001ilan Facebook Sayfası  RSS  

Ana Sayfa  |  İlanlarım  |  Ücretsiz İlan Ver  |  Müşteri Hizmetleri  |  İletişim


REKLAMIN AMACI

      Reklam ve tanıtım genel anlam itibariyle hedeflediği müşteri kitlesi üzerinde belirli bir etkiye sebep olmak ve bu kitlenin alışkanlıklarını etkileyerek  sunulan ürün yada hizmeti satın almaya  yönlendirerek işletmenin karlılığını ve cirosunu artırmayı amaçlar.

      Sözkonusu bu amaca ulaşabilmek için reklam ve tanıtım faaliyetinin hedeflediği tüketici kitlesine ulaşabilmesi, ilgili ürün yada hizmetle ilgili tanıtım sunumunu bu kitleye yapabilmesi gerekmektedir. Bu da kuşkusuz reklam  ve tanıtımın  öncelikle iletişim amacını yerine getirmesiyle mümkün olabilecektir.

      Etkili bir iletişim aracı olan reklam ve tanıtım, ilgili sürecin tüm materyallerini bünyesinde toplamaktadır. Kaynak, bu reklam ve tanıtımı yapan kurum kuruluş yada bireydir. Zira bir firma tarafından ürün ve hizmetlerin sadece üretilmesi yada ifa edilmesi satış için yeterli bir eleman değildir. Tüm etkenler kadar önem taşıyan bir diğer elemanda da üretilen malın yada hizmetin, o mal yada hizmetten hiç haberdar olmayan hedef müşteri kitlesi tarafından tanınması, içerdiği özelliklerin bilinmesi ve ürünün satın alma isteğinin zihinde oluşmasına vesile olunmasıdır.

      Reklamın hedef aldığı tüketici kitlesinin doğru biçimde tanımlanması, reklamın yaratıcılığına ait çalışmaların yeterli düzeyde, titizlikle ve olabildiğince, özgün biçimde tasarlanması gerekmektedir. Reklamın iletişim amacı bilindiği gibi tarafsız bir iletişim değil, tam tersine üretici tarafından bilinçli olarak yönlendirilmiş, biçimlendirilmiş bir iletişimdir.

      Reklam ve tanıtımın esasen amacı kısa vadeli ve uzun vadeli olmak üzere iki şekilde ortaya çıkıp görülür. Reklam ve tanıtım kısa vadede potansiyel müşterileri kısa bir zaman içinde sunulan  mal ya da hizmeti satın almaya ikna etmeye çalışır. Uzun vadede ise firmalar reklam ve tanıtım hizmetleri sayesinde mal hizmet yada diğer ürünlerini tanıtarak tüketiciye sağlayacağı faydaları göstererek ürün yada hizmete karşı zihinlerde bir isteğin meydana gelmesi için faaliyet gösterirler.

   Reklamın Amacı
   Reklamın Faydaları
   İlan Ver
   Ücretsiz İlan Ver


Binlerce ilan Arasından
İhtiyacınız olanı bulmak için!
İşe haritadan başlayın .

İlinizi Seçin,
İlanınızı Beğenin,
Hemen İletişime Geçin


 
webdesignturkiye.com ~ Copyright © 2010-2012. 1001ilan.com
Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikası
İlan ver diyebileceğiniz ve binlerce ilan arasından kendinize uygun olabileni bulabileceğiniz 1001ilan sizleri ulaşmak istediğiniz hedef kitle ile hızlı, doğru ve etkili bir şekilde sunmaktadır. Tamamen ücretsiz bir hizmet sunan sitemizde emlak, alışveriş, kariyer ve diğer ilan türlerini bulabilirsiniz. Ayrıca 1001ilan.com sitemizdeki bütün ilanlarda yer alan bilgiler, döküman ve görsel objelerin gerçek ve doğruluğu ile, yasalara uygunluğu konusundaki sorumluluk tamamiyle ilan verene aittir. 1001ilan.com'un bu konuda hiç bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur.
Sponsor Bağlantılar:     Web Tasarımı     1001 emlak


Bumerang - Yazarkafe